XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Muzeum Sportu i Turystyki uprzejmie informuje, że w dniach 16-18 maja odbędzie się XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz pod honorowym patronatem Fundacji Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady!

Hasło tegorocznego festiwalu „Od Lhotse do Korony Himalajów” nawiązuje do – przypadającej w bieżącym roku – 25. rocznicy śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse oraz do 40. rocznicy wyprawy zimowej na ten ośmiotysięcznik, kierowanej przez Andrzeja Zawadę.

przegląd

Te, ważne dla historii polskiego alpinizmu, wydarzenia oraz współczesne ekspedycje Polaków w góry dalekie i bliskie będą stanowiły tło programowe XXI PFA.

Swój udział w realizacji programu zapowiedzieli m.in.: Cecylia i Wojtek Kukuczka, członkowie wyprawy Lhotse 1974: Anna Okopińska, Bogdan Jankowski, Jerzy Surdel, Mirosław Wiśniewski, a także : Anna Czerwińska, Anna Milewska-Zawada, Janusz Majer, Jerzy Natkański, Marcin Kaczkan.

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 16 maja /w piątek/ o godz. 17,00. W programie trzydniowego święta gór znajdą się: projekcje filmów, prezentacje multimedialne, spotkania z alpinistami, twórcami filmów i innymi ciekawymi ludżmi związanymi z górami. Czekają na Państwa również inne atrakcje, jak: nepalskie przekąski, himalajska herbata i stragan z nepalskimi gadżetami.

Program przeglądu: http://www.muzeumsportu.waw.pl/images/2014/pfa/program.jpg

Zainteresowanych prosimy już dziś o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z górami: w piątek 16 maja – w godz. 17,00-20,00, w sobotę 17 maja, w godz. 10,00 – 18,00 oraz w niedzielę, 18 maja – w godz. 10,00 – 20,00.

 

Fundacja poszukuje wolontariuszy do pomocy w czasie przeglądu. Jeśli jesteś zainteresowany, pisz na biuro@andrzejzawada.pl

Muzeum zaprasza wszystkich, którzy pasjonują się wspinaczką wysokogórską, kochają góry i dobre filmy. Wstęp wolny!