XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz

Już niedługo XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych

im. Wandy Rutkiewicz

 

 

Hasło tegorocznego festiwalu „Od Lhotse do Korony Himalajów” nawiązuje do – przypadającej w bieżącym roku – 25. rocznicy śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse oraz do 40. rocznicy wyprawy zimowej na ten ośmiotysięcznik, kierowanej przez Andrzeja Zawadę.

Te, ważne dla historii polskiego alpinizmu, wydarzenia oraz współczesne ekspedycje Polaków w góry dalekie i bliskie  będą stanowiły tło programowe XXI PFA.

Swój udział w realizacji programu zapowiedzieli m.in.: Cecylia i Wojtek Kukuczka, członkowie wyprawy Lhotse 1974: Anna Okopińska, Bogdan Jankowski, Jerzy Surdel, Mirosław Wiśniewski, a także : Anna Czerwińska, Janusz Majer, Jerzy Natkański, Marcin Kaczkan.

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 16 maja /w piątek/ o godz. 17,00. W programie trzydniowego święta gór znajdą się: projekcje filmów, prezentacje multimedialne, spotkania z alpinistami, twórcami filmów i innymi ciekawymi ludżmi związanymi z górami. Czekają na Państwa również inne atrakcje, jak: nepalskie przekąski, himalajska herbata i stragan z nepalskimi gadżetami.  

Zainteresowanych prosimy już dziś o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z górami: w piątek 16 maja – w godz. 17,00-20,00,    w sobotę 17 maja, w godz. 10,00 – 18,00 oraz w niedzielę, 18 maja – w godz. 10,00 – 20,00.

Fundacja Zawady została partnerem wydarzenia i wraz z organizatorami zaprasza wszystkich, którzy pasjonują się wspinaczką wysokogórską, kochają góry i dobre filmy. Wstęp wolny!

 

 Zdjęcia: „Lhotse 1974”, fot. Mirosław Wiśniewski

"Lhotse 1974”, fot. Mirosław Wiśniewski "Lhotse 1974”, fot. Mirosław Wiśniewski "Lhotse 1974”, fot. Mirosław Wiśniewski