18 grudnia
23 grudnia
Po licznych kłopotach logistycznych, po przylocie bagażu i członków wyprawy do Lukli wyrusza I grupa karawany jaków, z którą idą Andre Frapier, Yves Tessier, E. Chrobak. i Z. Heinrich.
25 grudnia
Z Lukli rusza II grupa karawany jaków oraz pozostali uczestnicy wyprawy.
30 grudnia
I grupa karawany dociera do miejsca planowanej obozu bazowego - BC (5200 m) w tzw. Gyazumpa i rozpoczyna budowę Bazy na zamarzniętych jeziorkach. Dwa dni później dociera pozostała część karawany, trwa rozbudowa bazy.
13 - 28 stycznia
W zmiennych warunkach pogodowych, gdzie po okresach znośnej aury przychodzą dni ze wzmożonymi opadami śniegu, trwają prace nad rozbudową obozów, transportem sprzętu, a przede wszystkim poręczowaniem trudnego terenu powyżej obozu drugiego. Z. Heinrich cierpi z powodu kontuzji - kamień uderzył go w piętę, co wyłączyło go z akcji górskiej na kilka tygodni.
Dobrze żebyście wzięli przy Waszym wyjściu namiot Messnera, tak to szybko poszło, mnie zaskoczyło, że w pół do pierwszej jestem już na przełączce.
29 stycznia
M. Berbeka i M. Pawlikowski wynoszą zdeponowany na wysokości 6500 metrów sprzęt i urządzają obóz CIII.
30 stycznia -
4 lutego
Prace nad zaporęczowaniem drogi powyżej CIII.
5 lutego
E. Chrobak i M. Gardzielewski wychodzą z CIII i poręczują drogę powyżej obozu. Niosą sprzęt do szczeliny „Sinusoidy” pod „Organami” (6900 m) i tam biwakują.
9 lutego
E. Chrobak i M. Gardzielewski poważnie wyczerpani wycofują się i schodzą z CIV do CII. M. Berbeka i M. Pawlikowski wchodzą z CIII do CIV. Z BC do CI wychodzi nowy zespół Z. Heinrich i J. Kukuczka.
Jest wspaniałe, bezchmurne niebo, bezwietrznie. Warunki wspaniałe do wspinania o 8 rano. (…) Halo Maćkowie w obozie III.
11 lutego
M. Berbeka i M. Pawlikowski zwijają w CIV namiot z wyposażeniem i przenoszą go nad barierę skalną na wysokość 7550 m. Zakładając tam CV. Z. Heinrich i J. Kukuczka wchodzą z CII do CIII.
12 lutego
Ok. godz. 7.00 M. Berbeka i M. Pawlikowski wychodzą z CV i najpierw śnieżno-lodowym zboczem, a potem śnieżnym ostrzem filara osiągają szczyt Czo Oju o godz. 14:20.
13 lutego
J. Kukuczka i Z. Heinrich próbują przejść z CIII bezpośrednio do CV, noc zastaje ich na drodze, nocują na lekko, niespełna 40 m od namiotu, kolejnego dnia i nocy odpoczywają w namiocie CV.
No wszystko się pokićkało. Mieliśmy dzisiaj atakować, no ale już jest późno. Dopiero doszliśmy do namiotu.
15 lutego
Z. Heinrich i J. Kukuczka wychodzą z CV ok. godz.6.30 i o godz. 17.30 osiągają szczyt. W czasie zejścia w ciemnościach „biwakują-kiblują” na wysokości 7700 m.
Czy macie jakieś odmrożenia? Zyga mówi, że nie. Ja mam tam trochę. A dokładniej? Dokładnie dwa palce u nóg (...)
18 -19 lutego
Zwijanie Bazy, karawana do Lukli.
22 - 24 lutego
Loty powrotne z Lukli, wszyscy spotykają się w Katmandu,
w Hotelu Shakti.
1 marca
Oficjalny briefing w Ministerstwie Turystyki, Andrzej Zawada
otrzymuje od Ministra Turystyki certyfikat potwierdzający
pierwsze zimowe wejście na Czo Oju.
17 marca
Powitanie wspinaczy na Okęciu.